PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

"Dzieci z Bullerbyn" w Gliwicach

  • Dodano:
  • Kategoria: Teatr

Dzieci z BullerbynJutrzejsza, dziesiąta premiera Teatru Miejskiego w Gliwicach skierowana jest do młodych widzów, choć sceniczna adaptacja książki Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn" w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego trafia w gusta publiczności w każdym wieku.

Spektakl opowiada o kolorowym śnie 7-letniej Lisy, w którym wraz z przyjaciółmi, dziećmi z Bullerbyn, doświadcza szalonych, beztroskich przygód.

Jesteśmy we wnętrzu dziecięcego pokoju. Malutka Lisa przed snem czyta książka Astrid Lindgren, jednak marzenia i tęsknota posiadania własnego rodzeństwa powoduje, że postaci z książki zjawiają się w pokoju dziewczynki i pomagają jej przeżyć wspaniałe chwile w Bullerbyn. Przedstawienie jest bardzo teatralne, opiera się głównie na nieskrępowanej grze wyobraźni – bo kto powiedział, że kartka papieru nie może być ciastkiem? – Jerzy Jan Połoński, reżyser spektaklu.

W przedstawieniu wystąpią aktorzy, którzy współpracowali już wcześniej z gliwickim Teatrem Miejskim, chociażby przy produkcjach Igi Bancewicz ("W kole"), Rafała Domagały ("Ach, jak cudowna jest Panama"), Cezarego Jabłońskiego ("Ach, jak cudowna jest Panama" ) oraz Magdaleny Zabel i Kornela Sadowskiego.

Jerzy Jan Połoński, reżyser spektaklu, ma w swoim artystycznym portfolio doświadczenia aktorskie, kabaretowe i reżyserskie. Współpracował m.in. z Formacją Chatelet, Teatrem Powszechnym w Łodzi, Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Groteska w Krakowie.

Spektakl będzie prezentowany od 25 listopada do 6 grudnia na Małej Scenie przy ul. Nowy Świat.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.