PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Profesjonalna ochrona zbiorów w instytucjach wystawienniczych

23 listopada w Muzeum Śląskim odbędzie się konferencja "Optymalizacja systemu bezpieczeństwa i ochrony zbiorów w muzeach" adresowana do pracowników instytucji wystawienniczych.

Muzea stają się obecnie najbardziej dynamicznie rozwijającymi się instytucjami kultury. Swoją działalność opierają na ochronie szeroko pojętego dziedzictwa przy jednoczesnym aktywnym uczestnictwie w życiu kulturalnym społeczeństwa. Stale poszerzająca się oferta programowa, imprezy masowe czy zmiany wynikające z nowych technologii stawiają przed placówką trudne zadania w zakresie polityki bezpieczeństwa.

W wyniku ukończenia dwóch różnych procesów inwestycyjnych w infrastrukturze muzealnej, tj. nowego gmachu i rewitalizacji budynków pokopalnianych, Muzeum Śląskie nabyło ogromne doświadczenie w dziedzinie projektowania i wdrażania systemów bezpieczeństwa. Jest to jedyna instytucja w Polsce, która w ciągu ostatnich lat kilkakrotnie powiększyła swoją powierzchnię, dwukrotnie liczbę zatrudnienia i wielokrotnie frekwencję, a w swojej kolekcji posiada ponad 120 tysięcy muzealiów. Rozwiązania architektoniczne, zwiększona w krótkim czasie powierzchnia magazynów i wystaw, duża liczba wydarzeń kulturalnych oraz wydarzenia plenerowe postawiły Muzeum Śląskie przed koniecznością stworzenia kompleksowej polityki bezpieczeństwa, odpowiadającej zróżnicowanym typom działalności.

Swoją wiedzą i doświadczeniem podczas konferencji "Optymalizacja systemu bezpieczeństwa i ochrony zbiorów w muzeach" podzielą się zaproszeni eksperci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach czy Polskiej Izby Systemów Alarmowych. Spotkanie będzie też okazją do nawiązania profesjonalnych kontaktów oraz wymiany doświadczeń.

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Szczegółowy program wydarzenia i formularz rejestracyjny znajduje się na stronie internetowej muzeumslaskie.pl.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.