PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Alchemia Światła 2017

  • Dodano:
  • Kategoria: Inne

Alchemia Światła 2017 plakatMultimedialne animacje i widowiskowe efekty specjalne, teatr ognia, pokazy świetlne, laserowe i pirotechniczne, muzyka, śpiew i taniec w żywym planie – to wybrane elementy składające się na widowisko "Alchemia Światła", które 15 września dwukrotnie pokazane zostanie na placu Sejmu Śląskiego: o godzinie 21:00 i 22:30.

"Alchemia Światła" realizowana była już wcześniej we Wrocławiu i w Krakowie – przed Narodowym Forum Muzyki oraz na Dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu w 2015 roku. Teraz w Katowicach publiczność zobaczy jej zupełnie nową odsłonę. Twórcy, wykorzystując różnorodne formy światła, opowiedzą kolejną historię, a zabytkowy gmach Sejmu Śląskiego stanie się areną walk żywiołów, które przedstawią opowieść o naturze stworzenia, duchowej materii będącej pierwotną energią naszego świata.

Budynek Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach stanie się areną dla prezentacji nowoczesnych środków wizualnych. Muzyka i gra aktorska w żywym planie przeplatać się będą z animacjami i pokazami świetlnymi, tworząc nowe spojrzenie na znaną przestrzeń miejską. Na scenie wystąpi ponad 70. artystów. Zobaczymy m.in. akrobatów i tancerzy, muzyków i wokalistów oraz twórców światła, teatru ognia i pokazów laserowych.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.