PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

"Nie odchodź ode mnie..." – recital Krystyny Nowińskiej

  • Dodano:
  • Autor: rch
  • Kategoria: Koncerty

Krystyna NowińskaW dwudziestoleciu międzywojennym powstało mnóstwo znakomitych szlagierów, które w wykonaniu gwiazd popularnych wówczas kabaretów przeszły do historii polskiej piosenki. Kilka z nich, m.in. znane i lubiane do dziś "Tango andrusowskie", "Nasza jest noc", "Rebekę" czy "Na pierwszy znak" – z tekstami takich znakomitości jak Marian Hemar, Julian Tuwim, Andrzej Włast – usłyszymy w interpretacji aktorki Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum, Krystyny Nowińskiej. Zaśpiewa o miłości i jej różnych odcieniach; będzie trochę lirycznie, trochę dramatycznie, ale również zabawnie.

Program poprowadzi Marek Dindorf, a przy fortepianie zasiądzie Dorota Dakszewicz.

Recital zatytułowany "Nie odchodź ode mnie. Piosenki o miłości" odbędzie się jutro, w sobotę 25 listopada o godzinie 18.00, w Galerii Ateneum przy ul. 3 Maja 25.

Dodajmy, że ten wieczór z piosenką retro odbędzie się w ramach miejskiego programu Katowicki Senior w Mieście.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.