PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Spełniamy nasze marzenia...

Kolory2"Shine" – tak zatytułowany jest nowy materiał katowickiego indie-rockowego zespołu Kolory. Na płycie znalazło się siedem utworów, a jej oficjalna premiera odbyła się wczoraj, w czwartek 23 listopada.

Kwartet ze stolicy Górnego Śląska zadebiutował w 2015 roku. Mimo dość krótkiego stażu estradowego zdążył zagrać między innymi na Open'er Festival w Gdyni oraz Przystanku Woodstock.

- Nie gramy miliona koncertów za piwo, tylko staramy się działać, tak żeby koncert był czymś ważnym dla nas i publiczności. Spełniamy nasze marzenia – mówi Igor. - Na "Openerze" graliśmy na mniejszej scenie, ale i tak pomimo kiepskiej pogody przyszło bardzo dużo ludzi. To wielka przygoda zagrać na festiwalu, na którym zawsze grały świetne zespoły z całego świata. Jeśli chodzi o "Przystanek Woodstock" – tam już wystąpiliśmy na dość dużej scenie. Myślę, że było fajnie. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez organizatorów. Poznaliśmy osobiście muzyków z Nothing But Thieves, poczuliśmy atmosferę tych wielkich koncertów. Chcemy więcej! – opowiada muzyk Kolorów.

Czytaj więcej...

"Charaktery" – Kałasznikof wraca na rybnicką scenę

KabaretKałasznikof-programCharakteryPo latach przerwy reaktywuje się znany z komediowych scen Polski kabaret Kałasznikof. Przed zawieszeniem działalności kabareciarze bawili widzów głównie błyskotliwymi żartami, które pojawiały się w ich skeczach "z częstotliwością pracy karabinu". W ciągu ostatnich lat Beata Kabzińska i Łukasz Zaczek zbierali doświadczenia uczestnicząc w różnych scenicznych projektach, by teraz w całości oddać się pracy nad nowy programem. Tym razem podawane seriami żarty zamierzają uzupełnić o nowe wcielenia aktorskie.

Zapraszamy na premierę programu "Charaktery", w którym znajdzie się zatrzęsienie żartów oraz odrobina psychologii. "Charaktery" będą anielsko śmieszne i piekielnie delikatne. Lekkie żarty i ostre pointy zmieszają się ze skandalicznie skuteczną grą aktorską. Postawiliśmy sobie za cel, by było nie tylko śmiesznie, ale też najbardziej inteligentnie jak tylko się da. Dzięki temu czujemy, że to najlepszy i najbardziej dojrzały program, jaki dotąd stworzyliśmy. Gwarantujemy, że to będzie duże wydarzenie... – mówią twórcy Kabaretu Kałasznikof.

Czytaj więcej...

Urodziny z gwiazdami

Koncerty Eweliny Lisowskiej i Filipa Mettlera, pokazy akrobatyczne Delfiny i Bartka, konkursy z nagrodami. 18 listopada Agora Bytom świętować będzie swoje siódme urodziny.

Agora Bytom kończy siedem lat. Z tej okazji już 18 listopada zaprasza mieszkańców regionu na wielkie świętowanie, którego główną atrakcją będą koncerty popularnych wykonawców muzycznych.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Ewelina Lisowska – wokalistka, autorka tekstów i współautorka muzyki. O godzinie 19.00 w Agorze Bytom zabrzmią jej największe hity, między innymi "Nieodporny rozum", "W stronę słońca", "Prosta sprawa" czy "We mgle".

Czytaj więcej...

Katowice Music Summit i KATOLUB Orchestra

Katowice Music SummitKatowice Music Summit – Global Conference on the Music Industry II – to nic innego, jak drugie spotkanie branży muzycznej. Odbędzie się w Katowicach 22 października. Poświęcone będzie m.in. dziennikarstwu muzycznemu, rynkowi wydawniczemu, jak i roli festiwali muzycznych. Wraz z gośćmi organizatorzy spróbują znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytania dotyczące przyszłości rynku muzycznego w Polsce, co ważne jednak, nie zapominając o kontekście globalnym.

Na konferencję złożą się cztery panele i dwa wystąpienia, podczas których eksperci będą dzielić się swoimi doświadczeniami, praktykami i spostrzeżeniami, a także zaproszą uczestników do dyskusji na temat takich zagadnień jak: modele publicznego wsparcia branży muzycznej, stan i przyszłości dziennikarstwa muzycznego, wyzwania stojące przed wydawcami i producentami muzycznymi, czy też rola wydarzeń targowych i festiwali.
Czytaj więcej...

"Zawsze bliżej mi było do amerykańskiego bluesa" – rozmowa z Krisem Barrasem

kris barras2RBF: Kris Barras będzie pierwszym od dekady brytyjskim artystą, który przerwie hegemonię Amerykanów podczas festiwalu Rawa Blues. Jest jedną z nadziei tego gatunku na Wyspach (...).

RBF: To będzie Twój pierwszy koncert w Polsce...
K.B.: Nie mogę się już doczekać! Zagranie na tak dużym festiwalu to wspaniała sprawa. Poszukałem w sieci trochę klipów z fragmentami koncertów Rawy Blues z poprzednich lat i byłem pod dużym wrażeniem. Hasło "największy festiwal bluesowy pod dachem" przemawia do wyobraźni. Takie miejsca jak "Spodek" wyzwalają w muzykach dodatkową energię na scenie. Naprawdę czekam z niecierpliwością na spotkanie z polską publicznością.

Czytaj więcej...

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.