PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Spełniamy nasze marzenia...

Kolory2"Shine" – tak zatytułowany jest nowy materiał katowickiego indie-rockowego zespołu Kolory. Na płycie znalazło się siedem utworów, a jej oficjalna premiera odbyła się wczoraj, w czwartek 23 listopada.

Kwartet ze stolicy Górnego Śląska zadebiutował w 2015 roku. Mimo dość krótkiego stażu estradowego zdążył zagrać między innymi na Open'er Festival w Gdyni oraz Przystanku Woodstock.

- Nie gramy miliona koncertów za piwo, tylko staramy się działać, tak żeby koncert był czymś ważnym dla nas i publiczności. Spełniamy nasze marzenia – mówi Igor. - Na "Openerze" graliśmy na mniejszej scenie, ale i tak pomimo kiepskiej pogody przyszło bardzo dużo ludzi. To wielka przygoda zagrać na festiwalu, na którym zawsze grały świetne zespoły z całego świata. Jeśli chodzi o "Przystanek Woodstock" – tam już wystąpiliśmy na dość dużej scenie. Myślę, że było fajnie. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez organizatorów. Poznaliśmy osobiście muzyków z Nothing But Thieves, poczuliśmy atmosferę tych wielkich koncertów. Chcemy więcej! – opowiada muzyk Kolorów.

Czytaj więcej...

"Nie odchodź ode mnie..." – recital Krystyny Nowińskiej

  • Dodano:
  • Autor: rch
  • Kategoria: Koncerty

Krystyna NowińskaW dwudziestoleciu międzywojennym powstało mnóstwo znakomitych szlagierów, które w wykonaniu gwiazd popularnych wówczas kabaretów przeszły do historii polskiej piosenki. Kilka z nich, m.in. znane i lubiane do dziś "Tango andrusowskie", "Nasza jest noc", "Rebekę" czy "Na pierwszy znak" – z tekstami takich znakomitości jak Marian Hemar, Julian Tuwim, Andrzej Włast – usłyszymy w interpretacji aktorki Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum, Krystyny Nowińskiej. Zaśpiewa o miłości i jej różnych odcieniach; będzie trochę lirycznie, trochę dramatycznie, ale również zabawnie.

Program poprowadzi Marek Dindorf, a przy fortepianie zasiądzie Dorota Dakszewicz.

Czytaj więcej...

"Charaktery" – Kałasznikof wraca na rybnicką scenę

KabaretKałasznikof-programCharakteryPo latach przerwy reaktywuje się znany z komediowych scen Polski kabaret Kałasznikof. Przed zawieszeniem działalności kabareciarze bawili widzów głównie błyskotliwymi żartami, które pojawiały się w ich skeczach "z częstotliwością pracy karabinu". W ciągu ostatnich lat Beata Kabzińska i Łukasz Zaczek zbierali doświadczenia uczestnicząc w różnych scenicznych projektach, by teraz w całości oddać się pracy nad nowy programem. Tym razem podawane seriami żarty zamierzają uzupełnić o nowe wcielenia aktorskie.

Zapraszamy na premierę programu "Charaktery", w którym znajdzie się zatrzęsienie żartów oraz odrobina psychologii. "Charaktery" będą anielsko śmieszne i piekielnie delikatne. Lekkie żarty i ostre pointy zmieszają się ze skandalicznie skuteczną grą aktorską. Postawiliśmy sobie za cel, by było nie tylko śmiesznie, ale też najbardziej inteligentnie jak tylko się da. Dzięki temu czujemy, że to najlepszy i najbardziej dojrzały program, jaki dotąd stworzyliśmy. Gwarantujemy, że to będzie duże wydarzenie... – mówią twórcy Kabaretu Kałasznikof.

Czytaj więcej...

SnowFest 2018

  • Dodano:
  • Autor: /informacja nadesłana/
  • Kategoria: Koncerty

SF18 1Wiley, Sub Focus, Digitalism to pierwszi ogłoszeni wykonawcy, którzy wystąpią podczas piątej edycji festiwalu SnowFest. Do składu dołączają także Dwa Sławy oraz Holak. Wydarzenie odbędzie się 9-10 lutego w Szczyrku.

Gwiazdami SnowFestu 2018 będą: ojciec chrzestny grime'u – Wiley, jeden z najciekawszych graczy na scenie drum'n'bass – Sub Focus, weterani electro house'u z Niemiec – Digitalism, a także reprezentanci polskiego hip-hopu – Holak i Dwa Sławy.

Czytaj więcej...

Urodziny z gwiazdami

Koncerty Eweliny Lisowskiej i Filipa Mettlera, pokazy akrobatyczne Delfiny i Bartka, konkursy z nagrodami. 18 listopada Agora Bytom świętować będzie swoje siódme urodziny.

Agora Bytom kończy siedem lat. Z tej okazji już 18 listopada zaprasza mieszkańców regionu na wielkie świętowanie, którego główną atrakcją będą koncerty popularnych wykonawców muzycznych.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Ewelina Lisowska – wokalistka, autorka tekstów i współautorka muzyki. O godzinie 19.00 w Agorze Bytom zabrzmią jej największe hity, między innymi "Nieodporny rozum", "W stronę słońca", "Prosta sprawa" czy "We mgle".

Czytaj więcej...

Podkategorie

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.