PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

"Hobbit – opowieści o powieści" – Katowickie Prezentacje Biblioteczne

KPB ZAPROSZENIEOd kilkunastu lat listopad jest na Śląsku miesiącem spotkań ludzi związanych z książką dla dzieci – pisarzy, ilustratorów, bibliotekarzy, nauczycieli, studentów i wydawców. Dzieje się tak za sprawą cyklicznych Katowickich Prezentacji Bibliotecznych. W czasie poprzednich edycji gościły w Bibliotece Śląskiej największe autorytety związane z literaturą dla dzieci i młodzieży. Wydarzeniu towarzyszy corocznie wręczenie nagród "Guliwera" – czasopisma o książce dla dziecka.

W tym roku Biblioteka Śląska i Śląski Klub Fantastyki realizują projekt "Hobbit – opowieści o powieści", który został wpisany w ramy Katowickich Prezentacji Bibliotecznych.

W programie zaplanowano m.in.: sesję naukową z udziałem znawców twórczości J.R.R. Tolkiena, promocję publikacji "Hobbit. Opowieści o powieści", wernisaż wystawy prac plastycznych inspirowanych "Hobbitem", kiermasz książek, występ Teatru Wilamowskiego, warsztaty kaligrafii, pokaz taneczny zespołu Lorien, warsztaty języka elfickiego quenya, degustację potraw hobbickich.

Szczegółowy program znajduje się na stronie bs.katowice.pl.

17.11.2017, godz. 11.00, Biblioteka Śląska, plac Rady Europy 1, Katowice.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.