PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Czytaj...

czytajpl-obiecalamDo 30. listopada w siedmiu śląskich miastach korzystać można z blisko 100 darmowych wypożyczalni e-booków – wszystko dzięki akcji promującej czytelnictwo Czytaj PL.

Czytaj PL obejmuje w tym roku ponad 30 miast i dodatkowe 450, w których znajdują się szkoły biorące udział w akcji. Spośród 5000 zgłoszeń uczniów organizatorzy wyłonili 1000 Ambasadorów. Na ponad siedmiu tysiącach nośników pojawiają się darmowe wypożyczalnie e-booków i audiobooków. Udostępnione są kody QR do 12 bestsellerów, w tym 5 nowości z 2017 roku. Po raz pierwszy w akcji bierze udział 10 miast zagranicznych, m.in.: Barcelona, Dublin, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga i Reykjavik – Miasta Literatury UNESCO. Listę miejsc, gdzie na Śląsku (w Katowicach, Bytomiu, Chorzowie, Rybniku, Mysłowicach, Sosnowcu i Tychach) wypożyczane są darmowe e-booki, można znaleźć na http://akcja.czytajpl.pl/mapa.html.

Wśród wypożyczanych książek każdy zapewne znajdzie coś dla siebie. W kategorii kryminał do wirtualnej wypożyczalni trafiła szwedzka "Księżniczka z lodu" Camilli Läckberg, której powieści przetłumaczone zostały na ponad 40 języków w 60 krajach. Miłośnicy książek przygodowych mają okazję przeczytać m.in. głośną powieść "Shantaram" Gregory'ego Davida Robertsa, która przedstawia historię legendarnego zbiega ukrywającego się w Indiach. W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy! Odkrywa je przed czytelnikami Peter Wohlleben w "Sekretnym życiu drzew". Do wypożyczenia trafiły również nagrodzone Nagrodą Zajdla "Czterdzieści i cztery" Krzysztofa Piskorskiego, "Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast" Filipa Springera, "#WstydźSię!" Jona Ronsona i "Korona śniegu i krwi" Elżbiety Cherezińskiej.

Lista dostępnych książek:

1. Wojciech Drewniak "Historia bez cenzury 2"
2. Krzysztof Piskorski "Czterdzieści i cztery"
3. Gregory David Roberts "Shantaram"
4. Filip Springer "Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast"
5. Anna Kamińska "Wanda"
6. Jakub Małecki "Ślady"
7. Dan Ariely "Szczera prawda o nieuczciwości"
8. Elżbieta Cherezińska "Korona śniegu i krwi"
9. Camilla Lackberg "Księżniczka z lodu"
10. Peter Wohlleben "Sekretne życie drzew"
11. Jon Ronson "#WstydźSię!"
12. Marek Kamiński "Marek i czaszka jaguara"

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.