PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Tajne operacje GROMu

Katowice 20171016 Naval FBpostEfektem zamachu terrorystycznego na World Trade Center była mobilizacja wojskowych jednostek specjalnych na całym świecie. Polscy żołnierze, jako jedni z pierwszych zaczęli przygotowanie do walk na Bliskim Wschodzie. "Zatoka" to trzecia książka byłego żołnierza GROMu – Navala, który 16 października spotka się z czytelnikami w salonie Empik Silesia w Katowicach.

Historia jednostki specjalnej sił zbrojnych, której misje zagraniczne fascynują i wzbudzają grozę, stanowi realistyczny obraz operacji wojskowych na wodach Zatoki Perskiej. Żołnierze, przebywając z dala od rodzin na najbardziej niebezpiecznym wówczas terytorium, pamiętali o podstawowych wartościach wynikających z braterstwa broni. To właśnie ich lojalność i profesjonalizm tworzą legendę, która ma zostać w pamięci narodu na długie lata.

Naval – były żołnierz GROMu. Otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Krzyża Wojskowego, Krzyż Komandorski Orderu Krzyża Wojskowego oraz Złotą Odznakę GROMu za zasługi. Teraz swoje wspomnienia opisuje w książkach.

16 października, godz. 18:00
Empik Silesia
ul. Chorzowska 107, Katowice

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.