PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Dziewuchy na barykady

Katowice 08.10 Dziewit-Meller Anna Dziewit-Meller – autorka "Góry Tajget" oddaje w ręce czytelników nową książkę. "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy" to historia 17 niezwykłych kobiet, które zapisały się na kartach historii złotymi zgłoskami. O odważnych, inteligentnych, a czasami kontrowersyjnych bohaterkach, Anna Dziewit-Meller opowie podczas spotkania autorskiego, które odbędzie się 8 października w salonie Empik Silesia w Katowicach.

Do świata dokonań tych mniej i bardziej sławnych kobiet wprowadza czytelników Henryka Pustowójtówna (Heńka), czyli dziewczyna z powstania styczniowego. Obok niej, na kartach powieści występują m.in.: pierwsza w Polsce feministka Narcyza Żmichowska, kolekcjonerka osobliwości Izabela Czartoryska i tajna agentka Krystyna Skarbek. Książka nie jest typową biografią bohaterek, nie składa się z dat i suchych faktów, ale prowadzi czytelnika ścieżką, która odkrywa przed nim trudności, z jakimi musiały zmierzyć się kobiety. Całość dopełniają ilustracje Joanny Rusinek.

Anna Dziewit-Meller jest dziennikarką i pisarką. Oprócz kariery publicystycznej ma za sobą także współpracę z rockowym zespołem Andy, w którym była wokalistką i gitarzystką. Jest współautorką "Dziewczyńskich bajek na dobranoc" oraz "Gaumardżos. Opowieści z Gruzji".

8 października, godz. 16:00;
Empik Silesia;
ul. Chorzowska 107, Katowice;

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.