PORTAL KATOWICKI

INFORMACJE KULTURALNE

Menu

Jacek Komuda i jego "Dymitriada"

Katowice 20170925 Komuda FBpostJacek Komuda – twórca opowieści historycznych i współautor scenariusza do gry komputerowej "Wiedźmin" – powraca ze swoją najnowszą książką "Samozwaniec. Moskiewska ladacznica". Będzie ona głównym tematem rozmów podczas spotkania autorskiego, organizowanego 25 września o godzinie 18:00 w salonie Empik Silesia w Katowicach.

Książki Jacka Komudy cieszą się popularnością wśród czytelników nie tylko z powodu bogactwa faktów i detali dotyczących wydarzeń historycznych, ale także ze względu na bohaterów, których przygody chce się śledzić, i z którymi trudno się rozstać. Po tragicznej śmierci carewicza Dymitra Iwanowicza do Moskwy nadjeżdżają hordy samozwańców, podających się za cudownie ocalałego następcę tronu. Nowa książka Komudy to historia wielkiej Dymitriady, która była pośrednią przyczyną wojny polsko-rosyjskiej. Barwne postaci i ciekawy sposób prowadzenia fabuły to nie jedyne zalety powieści.

Jacek Komuda wydał około 20 powieści, osadzonych w realiach polski sarmackiej. W 2009 roku został uhonorowany nagrodą im. Leonida Teligi za powieść "Galeony wojny".

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojej przeglądarki.
Więcej o naszej polityce prywatności oraz zmianie ustawień przeglądarki dowiesz się tutaj.